Z wizytą w teatrze

    We wtorek 29 listopada uczniowie klasy V i VI w MDK w Lubaczowie obejrzeli spektakl „Pan Twardowski” przygotowany przez zespól Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Historia o Panu Twardowskim – legendarnym i tajemniczym bohaterze, mimo upływu czasu, pozostaje wciąż aktualna. Jego losy uświadamiają młodym widzom, że droga przez życie „na skróty” nie może skończyć się dobrze, a cel nie uświęca środków.

    30 listopada 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 1-3 obejrzeli w MDK w Lubaczowie spektakl teatralny „Lokomotywa pana Tuwima” również w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
   Przewodnikiem tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed widzami skarbnicę żartu, dobrego humoru i nauki.
   Julian Tuwim to poeta, mistrz pogodnych nastrojów, potrafi celnie, chociaż łagodnie, drwić z niektórych stereotypów czy ludzkich przywar. Robi to zawsze jednak pobłażliwie i z życzliwością dla ułomnego człowieka. Uczy zrozumienia, szacunku i sympatii do świata, nawet jeśli jest inny, niż go sobie wyobrażamy.