W dniach 31.03 – 01.04.2017 r. troje przedstawicieli DH ZHP z Dachnowa (Kacper Dziki, Dawid Markowicz i Gabriela Zadworna) wraz z opiekunem, p. Martą Bundz uczestniczyli w biwaku szkoleniowym dla harcerzy aktywnych w Rudzie Różanieckiej.
    Biwak połączony był z rekolekcjami wielkopostnymi - i tak w piątek wszyscy harcerze wspólnie z mieszkańcami wsi uczestniczyli we mszy świętej i drodze krzyżowej wokół szkoły. Następnie miały miejsce zajęcia praktyczne, m.in. warsztaty plastyczne, piosenka harcerska, a także liczne gry i zabawy. Po zajęciach odbyła się projekcja filmu o Św. Bracie Albercie. Dzień zakończył się ogólnym podsumowaniem na sali gimnastycznej wokół ‘ognia’, gdzie każdy z harcerzy mógł indywidualnie wypowiedzieć się na temat minionego dnia.
    W sobotę rano, po porannej gimnastyce i śniadaniu wszyscy zebrali się na oficjalną zbiórkę. Tu harcerze zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe, otrzymali mapy i udali się pieszo na poszukiwanie odpowiedzi w grze terenowej (Quest) po Rudzie Różanieckiej.
    Biwak, choć krótki, bardzo się wszystkim podobał. Zostaliśmy miło przyjęci i ugoszczeni przez drużynę z Rudy Różanieckiej. W programie biwaku każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie harcerzy.

    Czuwaj!!!

001 002 003 004 005 006 007 wordpress gallery lightboxby VisualLightBox.com v6.1