Teatr w sieci

   W ramach organizowanego przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej wspólnego programu Samorządu Województwa Podkarpackiego, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Polskiego Radia Rzeszów oraz Telewizji Polskiej SA Oddział w Rzeszowie pn. ,,Wsparcie szkół i placówek w zajęciach pozalekcyjnych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COViD-19” młodzież Szkoły Podstawowej im. Marii w Dachnowie uczestniczyła w przesłuchaniach do konkursu recytatorskiego pod hasłem: ,,Polska poezja religijna”.

   Celem konkursu było upamiętnienie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Alicja Brzeziak, kl. IV,
2. Jakub Parobi, kl. IV,
3. Marcin Mazurkiewicz, kl. IV,
4. Ewa Pachołek, kl. V,
5. Weronika Mosiężna-Wnuk, kl. V,
6. Marek Maciołek, kl. V,
7. Wojciech Maciołek, kl. VI,
8. Krzysztof Ludwik, kl. VI.

   Zajęcia dodatkowe, przygotowujące uczniów do konkursu, odbywały się w różnej formie za pomocą komunikatorów internetowych. Prowadziły je panie polonistki: Krystyna Kłos (z uczniami kl. V) i Iwona Młodowiec (z uczniami kl. IV i VI).
   Serdeczne podziękowania dla Rodziców za wspieranie działań szkoły. Uczniom dziękujemy za zaangażowanie.

   Wyniki przesłuchań:

   Komisja Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie po przesłuchaniu 120 nagrań zakwalifikowała do konkursu 33 osoby.
   W gronie wyróżnionych znajduje się uczeń Szkoły Podstawowej im. Marii Moralewicz w Dachnowie: Marcin Mazurkiewicz, który przygotował na przesłuchanie konkursowe wiersz Czesława Miłosza ,,Oda na osiemdziesiąte urodziny Jana Pawła II”. Marcinowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
   Zgodnie z założeniami regulaminu pierwsza część pracy aktora z Marcinem odbędzie się w maju drogą online, a druga po zakończeniu epidemii już na żywo na deskach teatru.