Uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Moralewicz w Dachnowie


    Według szkolnej tradycji, każdego roku odbywa się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów. Zazwyczaj pierwsze tygodnie spędzone w szkole są dla nich odkrywaniem wielu nowych doświadczeń i wielkim przeżyciem.

    Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem na tym etapie nauki jest ich Pasowanie na Ucznia. Do tej uroczystości, najmłodsi przygotowywali się już od pierwszych dni nauki w szkole. Zapoznali się ze swoimi obowiązkami i prawami, poznali zasady zachowania się w szkole, wiedzieli bowiem, że aby zostać przyjętymi do grona braci uczniowskiej, będą musieli udowodnić, że są tego godni.

    W czwartek, 8 października 2020 r. Pierwszoklasiści i ich rodzice, a także Dyrektor szkoły i pani wychowawczyni zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w tym, tak ważnym dla uczniów wydarzeniu. Po przywitaniu i przemówieniu pana Dyrektora Ryszarda Szczudło, uczniowie z klasy pierwszej odświętnie ubrani i bardzo przejęci pod kierunkiem wychowawczyni pani Grażyny Sieradzkiej przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności – recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

    W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami. Najważniejszym przeżyciem dla dzieci i ich rodziców był sam moment Pasowania na Ucznia, gdy pan Dyrektor Ryszard Szczudło dotykając ramienia ucznia symbolicznym ołówkiem przyjmował adeptów w poczet uczniów słowami „ Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Moralewicz w Dachnowie”. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów, pamiątkowych medali - Tarcza Pasowania na Ucznia oraz słodkich Rożków Obfitości dla wszystkich dzieci.

    W tym roku szkolnym ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Pasowanie wyglądało nieco inaczej: nie uczestniczyła w tej uroczystości młodzież szkolna, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie wszystkich środków ostrożności (maseczki, dezynfekcja rąk, odstępy). Było to pierwsze w historii naszej szkoły i całego kraju Pasowanie na Ucznia w ,,okrojonym składzie widowni”. Mimo tej sytuacji gratulujemy wszystkim i życzymy abyście Drodzy Pierwszoklasiści rozwijali w sobie pasję poznawania otaczającej Was rzeczywistości, ciekawości edukacyjnej i twórczego działania. Niech szkoła będzie dla Was radością w każdym wymiarze!

wychowawczyni kl.1 Grażyna Sieradzka

DSC_6576 DSC_6581 DSC_6584 DSC_6605 DSC_6685 DSC_6693 lightbox photo gallery joomlaby VisualLightBox.com v6.1