PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W DACHNOWIE

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

    Dnia 16 marca 2021r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Najmłodsi uczniowie zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki.
    Pasowanie na czytelnika to ważne wydarzenie, które stało się tradycją naszej szkoły. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
    Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy III: Zuzannę Boguniowką, Emilię Sanok i Zuzannę Petraszko. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i jak ważne dla ich rozwoju jest czytanie.
    Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:

„My uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy,
że szanować cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy (…)”

    Następnie Pan Dyrektor Ryszard Szczudło wraz z Panią bibliotekarką Anną Krygowską oraz wychowawczynią klasy I Panią Grażyną Sieradzką dokonali pasowania każdego z uczniów. Najmłodsi otrzymali pamiątkowy dyplom, książkę, zakładkę oraz słodki upominek.
    Ważnym momentem wizyty był samodzielny wybór i wypożyczenie książki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.
    Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności.

IMG_8658 IMG_8698 IMG_8702 IMG_8705
IMG_8706 IMG_8707 IMG_8714 lightbox photo gallery joomlaby VisualLightBox.com v6.1

Kilka słów do Rodziców (proszę kliknąć, aby otworzyć)