Dzień Unii Europejskiej

    6 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy 20 – lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

    Dokładnie o północy 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem wielkiej wspólnoty, jaką jest Unia Europejska. Tego dnia weszliśmy na nową drogę. To 20 lat rozwoju, nowych możliwości, wymiany doświadczeń – 20 lat drogi ku lepszej przyszłości nas wszystkich.

    Nasza uroczystość rozpoczęła się przemówieniem przewodniczącej szkoły Marysi Maciołek, która przedstawiła zarys historyczny przystąpienia Polski do UE. Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny o zaletach, jakie przynosi nam członkostwo w tej wielkiej wspólnocie. W tym czasie odbył się konkurs na najciekawsze stanowisko przedstawiające wylosowany wcześniej kraj UE. Mogliśmy się przenieść w podróż do takich krajów jak Niemcy, Hiszpania, Grecja, Węgry, Włochy, Belgia, Francja a także odwiedzić naszą Ojczyznę – Polskę. Jury zdecydowało jednogłośnie: I miejsce – I klasa (kraj – Polska), II miejsce – V klasa (kraj – Węgry) i III miejsce – III klasa (kraj – Hiszpania). Po konkursie odbyła się degustacja przygotowanych przez uczniów i rodziców dań oraz przekąsek. Zwieńczeniem imprezy były konkursy dla klas I-III „Polska – moja Ojczyzna oraz dla klas IV-VIII "Państwa UE – flagi i stolice". Dzieci wykazały się ogromną wiedzą a najlepsi z nich otrzymali dyplomy oraz nagrody – w kategorii klas I-III – I miejsce Bartłomiej Duda, II miejsce Amelia Łagoda, III miejsce Antonina Zadworna, kategoria klas IV-VIII – I miejsce Piotr Leja, II miejsce Kacper Leja, III miejsce Jakub Czaban.

    Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji, a także zabawy połączonej z edukacją.

    Słowa podziękowania kierujemy do uczniów i rodziców, którzy wykazali się ogromną kreatywnością, pracowitością i chęcią do działania. Ponadto, dziękujemy nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom szkoły za pomoc w przygotowaniach!